Vydejte se na vlastní digitální cestu!

CAD/CAM pro ordinace CAD/CAM pro laboratoř

Jsme Váš CAD/CAM specialista
pro ordinaci i laboratoř

Kompletní CAD/CAM řešení
V praxi osvědčené technologie
Komunita zkušených uživatelů
Plně funkční referenční laboratoř
Individuální řešení

Proškolení a certifikovaní servisní technici
Pravidelné vzdělávací akce
Spotřební materiál skladem
Záruční i pozáruční servis
Poradenství v oblasti ekonomiky i propagace

MUDr. Petr Hajný o skeneru
Carestream CS 3500

Intraorální skener Carestream CS 3500 plní v mé ordinaci zásadní funkci jako první stupeň digitalizace. Jak jsem již v mnoha přednáškách zmiňoval, je řada parametrů, které bychom u intraorálních 3D kamer měli hledat a CS 3500 je všechny splňuje.

Ať již chceme data využít pro archivaci, chirurgické plánování, ortodoncii, protetiku, či nejrůznější analýzy, potřebujeme volnou možnost exportu dat do libovolného softwaru. Mluvíme tedy o otevřeném systému a exportu dat ve formátu STL. Tato zásadní funkce je u většiny výrobců zpoplatněna, omezena, či úplně zablokována. U CS3500 je samozřejmostí a je snadná.

Práce se skenerem je velmi intuitivní a rychlá. Mezi výhody CS 3500 patří jeho rozměry – hezky „padne do ruky“, je lehký, díky možnosti připojení přes USB konektor lze se skenerem velmi jednoduše manipulovat a přenášet ho.

Během skenování mám neustále kontrolu nad pořizovanými snímky, ke kterým se mohu vracet v každé fázi skenování a tím docílit maximální přesnosti i preciznosti výsledného digitálního otisku.
Jako jeden z mála systémů není CS 3500 zatížen licenčními poplatky, tedy na rozdíl od konkurenčních systémů není skenování limitováno časově omezenou licencí.

Ohlas pacientů, kteří měli možnost zažít klasické otisky i „digitální otisk“ je více než pozitivní. Posledních 10 let skenujeme a otiskovací hmoty máme jen v záloze. Těžko si dovedu představit návrat do minulosti. Digitalizace je bez pochyby nezbytným krokem vývoje a systém CS 3500 je rozhodně dobrým krokem k moderní stomatologii.