O nás

Reference

Vnímáme a naplňujeme individuální potřeby našich zákazníků. Zajišťujeme komplexní materiálové, přístrojové a vědomostní zázemí pro zubní ordinace a zubní laboratoře.

Špičková a profesionální práce

Firma DENTAMED zajišťovala z 80 % dodávku a instalaci stomatologických přístrojů pro kliniku AJNA dental. Byla to špičková a velmi profesionální práce, která navíc byla provázena váznutím některých stavebních prací. V průběhu celé stavby kliniky byli přítomni a spolupracovali na detailech přípravy stanovišť pro stomatologické soupravy  a dalších potřebných přístrojů Pracovníci firmy Dentamed byli nuceni díky stavebnímu skluzu plán vlastní  instalace přístrojů na poslední chvíli upravovat. Přesto dílo 100% dokončili a předali v perfektním stavu ve stanoveném termínu. Za to jim patří náš obdiv a poděkování. Vřele doporučuji tuto firmu jako spolehlivého dodavatele zdravotní stomatologické techniky.

Zobrazit celou referenci
 • MUDr. Lubomír Beran

 • jednatel AJNA DENTAL CLINIC

Prvotřídní kvalita, přesnost a estetika práce

O CAD/CAM technologiích jsme přemýšleli delší dobu, jelikož usilujeme o prvotřídní kvalitu, přesnost a estetiku naší práce. Vzhledem k rychlému technologickému pokroku v našem oboru jsme přesvědčeni, že pořízení tohoto systému byla jednoznačně správná volba. Hlavní výhodou technologie je přesnost a efektivita. Současně se díky CAD/CAM otvírají nové možnosti a postupy v celém procesu protetické práce. Jeho přednosti oceňují naši zubní lékaři, jež mají možnost podrobně sledovat celý proces návrhu a modelace výrobku. Systém vyžaduje technicky a odborně zdatné a zapálené techniky, jeho ovládání i údržba je však přirozeně intuitivní. Po praxi se zhotovováním korunek a můstků jsme přešli také na mokré frézování a implantáty, na které se naše laboratoř specializuje. Současně je třeba vyzdvihnout servis při zavádění technologie a výbornou technickou podporu firmy Dentamed.

Zobrazit celou referenci
 • Vlaďka Štefková

 • jednatelka NĚCO NA ZUB, s.r.o.
Něco na zub

Vstup do laboratorního CAD/CAM světa

Nad frézou jsme v naší laboratoři uvažovali už asi 3 roky. Nejprve zhatil nákup covid a následná nejasná situace. Ale pořád jsme uvažovali o nákupu a proto, když se situace stabilizovala a  přišla mi nabídka od p. Hrabálka, tak jsme moc neváhali. Frézu od Ivoclar jsem zvolil zejména proto, že s firmou mám dlouholeté kladné zkušenosti a jako veškerý keramický a vrstvicí materiál používám výhradně výrobky této firmy. Proto se mi zdálo vhodné použít ucelený systém výroby protetických náhrad od jednoho výrobce. No a výhody vlastní frézy jsou zřejmé. Mám 100% kontrolu nad kvalitou a časem potřebným k výrobě náhrady. A je zde i velká časová a ekonomická výhoda oproti frézovacímu centru. Jelikož frézu používám zatím jen krátce a v podstatě se stále učím, vše jde zatím bez větších problémů a obsluha je intuitivní. Výsledné práce jsou rozhodně v lepší estetické kvalitě, než od dřívějšího dodavatele.

Zobrazit celou referenci
 • Martin Pokorný

 • Majitel laboratoře
Firma DENTAMED zajištovala z 80% dodávku a instalaci stomatologických přístrojů pro kliniku AJNA dental. Byla to špičková a velmi profesionální práce, která navíc byla provázena váznutím některých stavebních prací. V průběhu celé stavby kliniky byli přítomni a spolupracovali na detailech přípravy stanovišť pro stomatologické soupravy  a dalších potřebných přístrojů Pracovníci firmy Dentamed byli nuceni díky stavebnímu skluzu  plán vlastní  instalace   přístrojů na poslední chvíli upravovat. Přesto dílo 100% dokončili a předali v perfektním stavu ve stanoveném termínu. Za to jim patří náš obdiv a poděkování. Vřele doporučuji tuto firmu jako spolehlivého dodavatele zdravotní stomatologické techniky.
MUDr. Lubomír Beran – AJNA, dental clinic, sro.
 • MUDr. Lubomír Beran

 • AJNA, dental clinic, sro.
Dobrý den, chtěl bych poděkovat Dentamedu za spolupráci při modernizaci mojí ordinace. S realizací této modernizace jsem totiž nadmíru spokojen. Chtěl bych zejména vyzdvihnout spolupráci s panem Davidem Kodálíkem, bez jehož vysoce odborných znalostí by tato změna vůbec neproběhla. Dále bych pak chtěl poděkovat za velmi profesionální přístup odborníkům z firmy Ivoclar Vivadent, jimž patří také nemalý dík za profesionální instalaci nové frézky PrograMill One. Těším se na dlouholetou spolupráci s firmami Dentamed a Ivoclar Vivadent. MUDr. Robert Michalec
 • MUDr. Robert Michalec

 • Majitel ordinace
Dobrý den, chtěl bych poděkovat a vyjádřit spokojenost s výběrem a následně i nákupem křesla/stomatologické soupravy KaVo Estetica E50 Life. V první řadě jsem nadšený ze vzhledu soupravy díky kvalitnímu materiálu a technických parametrům. Křeslo navíc disponuje spoustou vychytávek, které každodenně využívám při své práci. Dle mého názoru prostě tato souprava splňuje požadavky moderní technologie ve stomatologii. Děkuji obchodním zástupcům Dentamed za jejich názory, servis a spolupráci. S pozdravem Oleksii
 • Oleksii Khmara

 • Majitel ordinace
Velké poděkování Dentamedu a především panu Batelovi, který mi byl vždy nápomocen při zřizování mé první zubní kliniky. Velmi profesionální přístup. Jednání bylo velmi rychlé, což ocení každý zubní lékař při řešení okolní byrokracie.

Dále bych chtěl vyzdvihnout perfektní přístup a komunikaci s panem Kodálíkem, který je nám nápomocen při každé aktualizaci nebo případné komplikaci v systému 3Shape.
MDDr. Denis Gavrikov – Majitel kliniky
 • MDDr. Denis Gavrikov

 • Majitel kliniky
Chtěla bych poděkovat společnosti Dentamed, za spolupráci a zaškolení moderním přístrojem TRIOS 3 CAD/CAM . Tento moderní přístroj na otiskování, nám usnadnil práci a čas, a tak se můžeme na plno věnovat pacientům. Velké poděkovaná patří také p. Kodalíkovi, za veškerý servis a perfektní komunikaci.
MUDr. Zuzana Hýsková – Vedoucí lékařka
 • MUDr. Zuzana Hýsková

 • Vedoucí lékařka
Byli jsme perfektně zaškoleni, takže první skenovaná práce dopadla na jedničku. A to byl jenom začátek. Protože máme laboratoř přes půl republiky daleko, naše workflow se zásadně proměnila. Už žádné balení a odesílání otisků, žádné sádrové modely, jen skeny, fotografie a rychlý upload na server. Rychlost práce se rozhodně zkrátila a za největší “pain relief” osobně považuji možnost okamžité kontroly skenu a případné doupravení a přeskenování situace. Sám za sebe musím říct, že jsem byl velice překvapený přesností prací. V tom pozitivním smyslu. Dokonce jsem se s laborantem domluvil na zmenšení spaceru pro tmelení prací. V zásadě nemám žádné negativní pocity, a protože fixní protetiku jsme si za ten půlrok celkem osahali, další výzvou bude protetika snímací.
MDDr. Ondřej Šrámek – Praha 7
 • MDDr. Ondřej Šrámek

 • Praha 7
Máme stomatologickou praxi v malém městečku v podhůří Beskyd. Nebylo to právě jednoduché na tak malém městě dělat "velkou" stomatologii. Díky zkušenému a velkému partnerovi jako je Dentamed se nám podařilo po pár letech nejen digitalizovat ordinace, ale také rozšířit naši praxi o zubní laboratoř IT-Dent s nejmodernější CAD/CAM technologií a frézovacím strojem firmy Amann Girrbach. Daří se nám propojovat moderní technologie a zkušenosti nabyté praxí v oboru a spoluprací s firmou Dentamed a jeho odborníky, kteří dodnes úzce spolupracují s našimi zkušenými laboranty a lékaři v naší malé, ale moderní praxi. Nyní plánujeme další krok k modernizaci praxe - propojení laboratoře a ordinace koupí nejnovějšího typu skeneru 3Shape TRIOS5. Už se na něj moc těšíme.
MUDr. Michal Šmajstrla – Rožnov pod Radhoštěm
 • MUDr. Michal Šmajstrla

 • Rožnov pod Radhoštěm
Před několika lety jsme zkoušeli intraorální skener 3Shape Trios 3, výsledky byly pěkné a přesné, od pořízení nás však tehdy odrazovaly roční poplatky. Po zkušenostech s různými konkurenčními skenery jsme se k Trios vrátili. A protože uběhla již nějaká doba od naší první zkušenosti, vybrali jsme nejnovější typ – Trios 5.Po velmi krátkém rozhodování jsme jako dodavatele zvolili Dentamed, nejen pro příznivou cenovou nabídku, ale hlavně kvůli jejich specialistovi Davidovi Kodálíkovi, na kterého jsme měli dobré reference. Očekávaná vyšší přesnost se potvrdila, kdy i práce na schůdek pěkně sedí, a to i při kontrole s mikroskopem. Co nás mile překvapilo byla rychlost skenování a plynulá návaznost celého skenovaného prostoru, kdy se daleko méně ztrácí než jiné skenery.Trios 5 vřele doporučuji jak na fixní protetiku, tak na imediátní náhrady.
MDDr. Jiří Valenta – Šumperk
 • MDDr. Jiří Valenta

 • Šumperk
Pořízení scaneru (3shape Trios 5) mi udělalo velkou radost. Dlouho jsem jeho koupi odkládala a byla to chyba. Jednoduše a rychle se ovládá, zbavili jsme se nutnosti skladování sádrových modelů, dobře se připravuje a prezentuje léčebný plán pacientům. Velice děkuji pánům z Dentamedu, za profesionální a milý přístup od první prezentace přístroje, jeho zapůjčení, až po uvedení do provozu. Samozřejmě také za jejich rychlou technickou podporu, kdykoliv potřebujeme poradit.
MUDr. Martina Řeřichová – Praha 4
 • MUDr. Martina Řeřichová

 • Praha 4
Dentamed je pro nás spolehlivým dodavatelem spotřebního materiálu. Spolupráce je příjemná, zejména díky naší obchodní zástupkyni paní Zuzaně Špaček, které velmi děkujeme za nadstandardní proklientský přistup. Rádi bychom pochválili rychlost dodání materiálu, obvykle je u nás zboží do druhého dne, stejně tak jako garanci individuálně nastavených cen a výbornou komunikaci s obchodní zástupkyní. Vždy obratem poradí, zjistí, či zajistí, co je potřeba.
MUDr. Zdeněk Diviš – Brno
 • MUDr. Zdeněk Diviš

 • Brno
Skener a frézu máme v ordinaci 9-tým rokem. Začínal jsem s Blucamem a MCX frézou od Sirony. Skok z analogu na digitál byl už tehdy obrovský a nedokážu si představit bez toho dennodenně fungovat. Loni jsme udělali lehký upgrade ve formě koupě Omnicamu. Letos po návštěvě kurzu jsem zjistil, že jsem už vlastně "digitální dinosaur" a celý systém jsme znovu posunuli. Teď díky Dentamedu a hlavně Davidovi Kodálíkovi používáme Primescan a Primemill a jsem z toho tak nadšený, že se to nedá popsat. Chtěl bych moc poděkovat za naprosto famózní přístup, rychlou instalaci a zaškolení. Ten systém je zas úplně někde jinde a ta rychlost a práce s ním je neuvěřitelná! Děkuji a příště zas jedině David a Dentamed.
MDDr. Jiří Procházka – Praha 8
 • MDDr. Jiří Procházka

 • Praha 8
"Nastavení individuálních podmínek mi ušetřilo spoustu času a peněz. Díky garanci ceny nemusím objednávat z více e-shopů, ale vše mohu mít od jednoho dodavatele. Je to velmi zajímavá služba, kterou doporučuji"
MDDr. Jakub Staněk – Lomnice nad Popelkou
 • MDDr. Jakub Staněk

 • Lomnice nad Popelkou
O CBCT jsem uvažoval několik let. Nakonec jsem pořídil Vatech Pax-i 3D Smart. S přístrojem jsem velmi spokojený díky jeho snadné obsluze a perfektním snímkům. Jednoznačným kladem je intuitivní software a automatické ostření pořízeného snímku. Firma Dent Unit mi přístroj dodala a stará se také o jeho údržbu.
 • MUDr. et MUDr. Robert Vondruška

 • Zubní centrum Ořechovka, Praha
Kvalita služby je pro mě stejně důležitá, jako kvalita přístroje. Proto jsem se rozhodl pro pořízení panoramatického rtg PaX-i Insight od Firmy Dent Unit s.r.o. Insight umožňuje vytěžit panoramatický snímek novým způsobem, problematické místo si mohu prohlédnout až v 41 vrstvách. Díky tomu je možné odhalit problémy, které by jinak zůstaly skryty. Firma Dent Unit je pro mne již mnoho let spolehlivým partnerem.
 • Mudr. Martin Dolana

 • Hradec Králové
Kvalita snímků a rychlost jejich pořízení mi každý den potvrzují správnost rozhodnutí pořídit si OPG PaX-i. Rovněž na servis firmy Dent Unit s.r.o. se mohu vždy spolehnout.
 • MUDr. Jan Novák

 • Praha
Je to velice lehký a přesný pomocník v každodenní praxi. U rentgenu EzRay Air oceňuji především jednoduché ovládání a nízkou hmotnost.
 • MDDr. Jana Malá

 • Brno
Pro KaVo jsem se rozhodla po 20 letech praxe ,během kterých jsem postupně pracovala na pěti různých soupravách. Po předešlých zkušenostech pro mne bylo zásadní (i za cenu vyšších pořizovacích nákladů) především co nejvíce eliminovat stresové situace, kdy je pacient na křesle, další v čekárně a něco na soupravě přestane fungovat. Soupravu KaVo Estetica E50 Life mám nyní čtvrtým rokem a vše funguje naprosto bezproblémově. O servis a BTK soupravy a dalších přístrojů v ordinaci se mi stará člen servisního oddělení pan Miroslav Vrba. Je to šikovný a ochotný servisní technik, který vždy zvedne telefon - což jsme ocenily se sestřičkou i zubní hygienistkou hlavně zpočátku, když jsme si ne vše na nové soupravě ze zaškolení pamatovaly.
 • MUDr. Dana Hanousková

 • Soukromá zubní ordinace, Praha 5
Spolehlivost, kvalita zpracování, intuitivní ovládání, snadná údržba a v neposlední řadě i povedený design - nejen díky těmto vlastnostem jsem při zařizování 2. ordinace zůstal věrný soupravě A-dec 400. V neposlední řadě ale musím vyzdvihnout i kvalitu technické podpory poskytované personálem firmy Dent Unit.
 • MDDr. Martin Kyselý

 • Frydent s.r.o., Nový Hrádek
Zubní soupravy A-dec v různých modelových řadách používáme v naší zubní praxi již více než 20 let. V současnosti pracuji na modelu A-dec 500, který maximálně splňuje moje požadavky na ergonomii, komfort a spolehlivost. Nejdůležitější je pro mě zajištění servisu, proto spolupracuji s firmou Dent Unit.
 • MUDr. et MUDr. Robert Vondruška

 • Zubní centrum Ořechovka, Praha
Dlouho jsem rozmýšlel nad investicí do CAD/CAM technologií a až po této zkušenosti jsem byl překvapen, jak můžou pracovat stroje rychleji a efektivněji než lidé. S produkty firmy AmannGirrbach pracuji relativně krátkou dobu, ale mohu říci, že kvalita jejich materiálů je více než uspokojivá. Hledal jsem výrobce s kvalitními produkty a podporou, což se mi podařilo.
 • MUDr. Václav Pelíšek

Chtěla bych touto cestou poděkovat za (podle mého názoru) nadstandardní profesionální přístup k zaškolení do tajů CAD-CAM technologie. Jelikož jsem počítačový laik, děkuji i za vaši trpělivost.
 • Jarmila Zbožínková

 • Zubní technička
Dentamed nabízí kompaktní, ucelený, funkční systém, umožňující digitální vize aplikovat do pracovního procesu.
 • Pavel Metelka DiS.

 • CAD/CAM Specialista a Zubní technik
Byl jsem mezi prvními uživateli CAD/CAM systému Amann Girrbach v ČR s komplexním workflow. Na systému nejvíce oceňuji spolehlivost a přesnost, a co je nejdůležitější – možnost kontinuálního rozšiřování hardwaru i softwaru, které již tak výborný systém neustále zdokonaluje. A pokud k tomu máte spolehlivého a rychlého dodavatele materiálů, jakým Dentamed je, může být vaše CAD/CAM centrum více než profitabilní.
 • Pavel Koubek

 • Zubní technik
Pro naši novou digitální laboratoř jsme zvolili kompletní CAD/CAM řešení AmannGirrbach Ceramill DNA Generation, které nabízí rychlou a snadnou cestu do digitální produkce a jednoduché workflow. Na projektu, od 3D návrhů až po jeho realizaci, jsme spolupracovali se společností Dentamed, která zajistila vše, co bylo k úspěšnému otevření laboratoře potřeba, včetně odborného zaškolení techniků. Ve spolupráci budeme i nadále pokračovat.
 • MUDr. Michal Šmajstrla, MDDr. Olga Šmajstrlová

 • IT-Dent
AmannGirrbach je komplexní systém bez omezení! Od výroby modelu, přes jeho digitalizaci až po finální protetickou práci. Velmi inovativní přístup výrobce s širokou škálou portfolia materiálů. AmannGirrbach poskytuje zákazníkovi skvělý zákaznický servis, který je pro mou praxi klíčový. Systém Ceramill od firmy AmannGirrbach je pro mě srdcovou záležitostí.
 • Petr Rzeszutko

 • CAD/CAM Specialista a Zubní technik, IT-Dent
Nejlepší a nejspolehlivější cestou k digitalizaci laboratoře je spolehlivá 3D tiskárna, jakou je tiskárna Hunter. Můžeme tisknout s přesností na 50, ale také na 25 mikrometrů, což má za výsledek precizní tištěné modely, navíc v perfektním poměru s rychlostí tisku. Stala se skvělým CAD/CAM pomocníkem nejen pro naši laboratoř, ale hodí se také do ordinací, jelikož zvládá s přehledem tisknout i ortomodely. Ovládání samotné tiskárny i tiskařského softwaru je velmi jednoduché, intuitivní a zvládne je opravdu i technicky nezdatný člověk.
 • Tomáš Skoupý

 • Zubní technik, Eurodent
V ortodoncii znamená 3shape změnu. Změnu pro pacienty (a zejména ty dětské), kteří překvapeně sledují vznikající 3D model bez nepříjemných pocitů spojených s otiskováním. Změnu pro běh ordinace - úsporu času, skladovacích prostor a nezávislost na laboratoři. Ale zejména možnost precizního naplánování ortodontické léčby a využití nejnovějších technologických postupů je změna k nezaplacení.
 • AS-ORTO s.r.o.

Impuls pro pořízení scanneru 3shape mi dal MUDr. Petr Hajný (kurzy Plzeň - moje Alma Mater&Dubai) - přesnost, rychlost. A tým p. Rudovský, T. Skoupý, D. Kodálík & IT kolega pomohli vše zrealizovat a interpretovat, což je nepostradatelné. Investovat do dokonalosti.
 • MUDr. M. Ihová

 • Domažlice
Zatím jej používáme na ortodontické modely, které se nám nyní nehromadí v ordinaci,  zabírají pouze nějakou paměť počítače a ZP je hradí stejně jako modely sádrové.  S plánováním léčby začínáme, ale opět jde bez jakýchkoliv pochyb o úsporu času a odpadá přenášení karet a modelů. Standardem je skenování chrupu pacientů před sejmutím a zhotovení retence ze zlatého retainerového drátu, který se pro pacienty připraví v laboratoři,  což je pro pacienta komfortní řešení. Chystáme se na nepřímé lepení ortodontických  zámků a fóliová neviditelná rovnátka. Ještě je vhodné zmínit neošetřitelné malé pacienty, kteří odmítají otisk, ale fotit zuby si nechají. Následně na modelech můžeme v  laboratoři zhotovit rovnátka. Zakoupení scanneru byla dobrá investice.
 • MUDr. Gabriela Bartheldiová

 • Pardubice
Za moji ordinaci mohu říci, že jsme se skenerem TRIOS maximálně spokojeni. Konečně se blížíme tomu, že budeme mít ordinaci bez otiskování, což doufám naši pacienti ocení. Dále se zbavíme obrovského množství modelů, které jsme museli dříve archivovat po dobu 5 let. S dodáním a zaškolením od firmy Dentamed jsme byli maximálně spokojeni.
 • MUDr. Sylva Saifrtová

 • Litoměřice
Intraorální skener 3shape TRIOS plní v mé ordinaci zásadní funkci jako první stupeň digitalizace. Práce se skenerem je velmi rychlá  a snadná. V porovnání s jinými skenery je práce mnohem jednodušší zejména díky automatickému odstraňování nechtěných struktur. Mezi výhody TRIOSu 3shape patří  jeho hmotnost a rozměry, verze „wireless“ navíc nabízí velmi jednoduchou manipulaci a možnost přenášení mezi více ordinacemi.  Již více než 10 let skenujeme a otiskovací  hmoty máme jen v záloze. Těžko si dovedu  představit návrat do minulosti. Digitalizace je nezbytným krokem vývoje v moderní stomatologii a skener 3shape TRIOS je rozhodně dobrá volba.
MUDr. Petr Hajný – One Visit Dentistry, Praha
 • MUDr. Petr Hajný

 • One Visit Dentistry, Praha
Dlouhou dobu jsem nad pořízením skeneru 3Shape váhala, ale vzhledem k tomu, jak doba rychle pokračuje vpřed, tak mi byla celá myšlenka čím dál tím bližší. V současné době mám skener v ordinaci již jistou dobu a mohu rozhodně říci, že této investice nelituji. Skener ordinaci přinesl nejen zmenšení nákladů v rámci používaných materiálů, ale také jistý punc modernosti a záznamů stavů pacientů, kteří si často neuvědomují, jaký byl jejich stav před ošetřením či výkony. Nejsou to však pouze klady v samotné práci, co skener přináší, ale musím vyzdvihnout i jeho snadné ovládání a intuitivnost celého procesu. Skvěle funguje taktéž propojení s 3Shape laboratořemi, kdy odpadá přemíra papírování a vše je řešeno elektronickou formou. Osobně musím složit taktéž pochvalu  a poděkování týmu, který se o provoz a zavedení  skenerů ve firmě Dentamed stará, neboť  za pouhé odpoledne mi bylo vysvětleno vše nutné a s dalšími dotazy není problém se na tým pana Kodalíka, obrátit. Jednoduše mohu koupi skeneru 3Shape pouze a jenom  doporučit.
MUDr. Pavla Hrušková – Litoměřice
 • MUDr. Pavla Hrušková

 • Litoměřice
Lupové brýle Surgitel velmi zpřesňují každodenní stomatologické zákroky a výsledkem je mnohem lepší estetika a tím i spokojenost s provedeným ošetřením na straně lékaře i jeho klientů.
 • MUDr. Blanka Poláchová

 • Praha
Vidím, tedy jsem :-). Brýle Surgitel mi pomáhají vstoupit do stomatologie 21. století. Jsou lehké a kompenzují i vadu mých očí.
 • MUDr. Františka Anna Svobodová

 • Nemocnice Milosrdných sester, Praha
Díky lupovým brýlím můžu pracovat v ergonomické pozici, má krční páteř je se mnou konečně spokojená.
 • MDDr. Ondřej Víšek

 • Pardubice
Atribúty, pre ktoré som si tieto lupovky vybrala - individuálna pracovná vzdialenosť, nízka váha, ergonomické upevnenie a samozrejme dizajn :-)
 • MDDr. Marianna Brádlerová

 • Krásno nad Kysucou
K posledním Vánocům jsem si nadělila lupové brýle od firmy Dentamed SurgiTel TTL. Byl to ode mne opravdu skvělý nápad. Jsou to moje již třetí lupové brýle, které k práci používám. Všechny brýle zlepšily mojí přesnost při práci, ale s těmito brýlemi mohu bez větší únavy pracovat téměř celý den. Brýle jsou opravdu lehké (žádné otlaky za ušima a na nose), přesně zaměřené pro mne - nemusím si nic nastavovat ani se snažit koukat jedním směrem, mám širší zorné pole i hloubka ostrosti mi naprosto vyhovuje. Není ani problém podívat se mimo lupu - třeba na nervozního pacienta. Setřičky si nové brýle také pochvalují, mají dobrý přehled v operačním poli díky světlu, které jsem společně s brýlemi zakoupila. Baterka i světlo jsou oproti předchozím velmi lehké. Brýle jsem si původně koupila na endodontické ošetření, tak jako ty předchozí, ale dnes je díky komfortu při nošení používám téměř stále - na broušení, fotokompozitní výplně, parodontologické operace, dokonce i na prohlídky. Změnu zjistila i moje fyzioterapeutka - u práce jsem většinu dne pěkně narovnaná , tak jak to lupové brýle umožňují, tudíž jí nestresuji zbytečnými návštěvami. Vím, že lupové brýle jsou větší investice, ale pokud tuto investici rozpočtu na výkony, které s těmito lupovými brýlemi nyní udělám, tak se mi opravdu vyplatí.
 • MUDr. Hana Klosse

 • Český Krumlov
Lupové brýle Surgitel mě na první pohled oslovily svým nádherným designem. Oproti mým prvním lupovým brýlím (neznačkovým) vítězí svou přesností, lehkostí, detailem. Vyhovuje mi, že je vše napevno a tubusy nemusím každou chvíli upravovat či utahovat šroubky. Vyrobeny jsou přímo mně na míru, na mé dioptrie, díky tomu vidím i po celé ordinaci ostře. Jednoduše nemají chybičku.
 • MDDr. Magdaléna Švrčková

 • Praha 1
Lupové brýle používám ve své každodenní praxi. Střídám zvětšení (2,5× a 4,5× TTL). Obě varianty mám ve sportovní obroučce Oakley a byl jsem mile překvapen hmotností a velikostí zorného pole. Kvalitní optika vyrobena přímo na míru, skvělé světlo. V současné době si neumím svoji práci představit bez zvětšení a kvalitního osvětlení.
 • MDDr. Aleš Bílý

 • ABE Dent s.r.o., Lanškroun
Lupové brýle Surgitel jsem si vybrala hlavně kvůli lehké váze a pěknému designu. V porovnání s ostatními výrobci mi vyhovovala intenzita osvětlení.
 • MUDr. Lucie Molnarová

 • Teplice